Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2a

Dnia 4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. Klasa II a uczciła  święto goszcząc zwierzęta domowe chomika, szczurka i psy.

Dzień ten miał na celu uświadomić uczniom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Uczniowie wypowiadali się na temat swoich ulubieńców, poznali różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Przeprowadzono również rozmowę na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Poznali zasady bycia dobrym przyjacielem zwierząt:

1. Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
2. Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
3. Zanim kupisz zwierzaka, przeczytaj o nim książki, poradniki!
4. Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić!
5. Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!

Za dostarczenie pupili do szkoły dziękujemy P. Irminie, Edycie Joannie, Natalii, Magdalenie  i P. Ryszardowi.

Elżbieta Konecka