NASI CHŁOPCY NAJLEPSZYMI SZCZYPIORNISTAMI W STREFIE JELENIOGÓRSKIEJ

Dnia 13 kwietnia 2022 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Mirsku odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży (rocznik 2008 i 2007).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa w Mirsku. Do Finału Strefy Jeleniogórskiej zakwalifikowały się po dwie najlepsze szkoły z półfinałów strefowych. Wśród tych drużyn znalazły się SP 2 Lwówek Śląski, SP 11 Jelenia Góra, SP Nowogrodziec, SP Mirsk. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Konrad Draj, Jakub Filipczak, Igor Gelleta, Adrian Hetel, Dominik Huzarewicz, Adrian Kolasiński, Tymoteusz Listwan, Antoni Mocyk, Kacper Ostrowski, Jakub Ostyński, Jakub Przybyło, Kacper Szatan, opiekunem zespołu była p. Magdalena Pawłowicz.

W pierwszym meczu nasi uczniowie zagrali przeciwko chłopcom z SP Mirsk, pewnie wygrywając i awansując do finały turnieju. W drugim spotkaniu  zdecydowanie wygrała SP 11 Jelenia Góra, z którą zagraliśmy później w finale. W finale po zaciętej rywalizacji sportowej mecz zakończył się remisem. O zwycięstwie i awansie do Finału Dolnośląskiego decydowały rzuty karne, w których nasi chłopcy wyli zdecydowanie lepsi. Ostatecznie nasza szkoła uzyskała tytuł Mistrza Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Ręcznej Chłopców Igrzysk Młodzieży. Finał Dolnośląski z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się 5 maja 2022 roku. Gratulacje i powodzenia na finałach.

Opracował

G. Połaczewski