W ramach cyklu: „PLASTYCZNE PREZENTACJE”

Tym razem zapraszam do obejrzenia galerii prac EMILII NERKO – UCZENNICY Z KLASY 7A

Emilkę interesują mangi

Manga to japońskie słowo, które oznacza rysunek, szkic, komiks. Manga ma na świecie wielu fanów, którzy poświęcają swój czas wolny na rysowanie i oglądanie japońskich postaci z kreskówek z nadmiernie dużymi oczami, ale również na szycie strojów, upodabniając się do swoich ulubionych postaci.

Dzięki dostępnym dla wszystkich filmikom, możemy poznać krok po kroku technikę rysowania mang oraz potrzebne narzędzia rysunkowe.

Emilka rysuje mangi spontanicznie, na zwykłych kartkach z notesu czy zeszytu. To tylko część prac, która została wybrana na pierwszą plastyczną prezentację, zapewne będą następne.

Może tym razem Emilka zainspiruje Was do tworzenia własnych rysunków. Na chętnych czekam w Świetlicy szkolnej. Przynieście swoje prace, może wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które warto pokazać i opowiedzieć w kilku zdaniach o swojej pasji.

Małgorzata Zubel – nauczyciel plastyki w klasach 4 – 7, pomysłodawca i organizator powiatowych konkursów plastycznych:

„DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ” – do 2011r.

„DRZEWKO ŚWIĄTECZNE”

„MIĘDZYSZKOLNA GIEŁDA PLASTYCZNYCH TALENTÓW”