Informacje nt. możliwości szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia

Do pobrania deklaracja dla rodzica oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z siedzibą w Lwówku Śląskim w związku z ukazaniem się wytycznych dotyczących organizacji szczepień przeciw COVIT-19 uczniów w wieku 12-18 lat, zgłosiło gotowość populacyjnego punktu szczepień.

KONTAKT:

Punkt Szczepień, gab. nr 42 przy ul. Morcinka w Lwówku Śląskim, tel. 573076788.

1. Rodzice zainteresowani zaszczepieniem dziecka w obecności rodzica powinni pobrać  ze strony szkoły: deklarację na szczepienie i kwestionariusz wstępnego wywiadu. Pobrane dokumenty należy wypełnić i skontaktować się z punktem szczepień.

2. Rodzice zainteresowani zaszczepieniem dziecka, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli być obecni podczas szczepienia proszeni są o dostarczenie wypełnionych ww. dokumentów do sekretariatu szkoły osobiście do dnia 15 września 2021r (do godziny 12:00). Dyrektor szkoły skontaktuje się z punktem szczepień, a ten wyznaczy termin i godzinę szczepienia. Na szczepienie uczniowie zostaną zaprowadzeni przez pielęgniarkę szkolną. W tym przypadku na druku deklaracji należy dopisać: Wyrażam zgodę na doprowadzenie mojego dziecka do punktu szczepień na szczepienie przez pielęgniarkę szkolną. Jednocześnie wyrażam zgodę na doprowadzenie mojego dziecka po szczepieniu do szkoły pod opieką pielęgniarki szkolnej.

3. Uczniowie zostaną zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki firmy Pfizer pomiędzy 20 a 24 września 2021r. Druga dawka po 21 dniach.