MISTRZOSTWA POWIATU - SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 2 październik br. na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych tj. igrzyska dzieci (rocznik 2007 i młodsi), igrzyska młodzieży (rocznik 2005        i 2006), licealiada młodzieży (rocznik 2000 i młodsi). Organizatorem zawodów był Powiatowy SZS w Lwówku Śląskim, zawody finansowane były ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego. Sędzią głównym wszystkich biegów był p. Grzegorz Połaczewski. W zawodach wystartowało około 160 zawodniczek i zawodników szkół Powiatu Lwóweckiego. Zwycięzcy poszczególnych biegów awansowali do Finału Dolnośląskiego, który zaplanowany jest na 10 października 2019 roku w Olszynie. Jednocześnie podczas tych zawodów odbędzie się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020, podczas której wręczone będą nagrody za współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2018/2019. Wśród najlepszych szkół znalazła się SP 2 Lwówek Śląski – V miejsce (542 szkoły Igrzyska Dzieci), SP 1 Lwówek Śląski  - II miejsce (556 szkół Igrzyska Młodzieży), 43 miejsce ZSOiZ Lwówek Śląski (190 szkół Licealiada Młodzieży). We współzawodnictwie sportowym powiatów - XII miejsce (30 powiatów), a pod względem współczynnika usportowienia powiatów – III miejsce (30 powiatów). Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

IGRZYSKA DZIECI – ROCZNIK 2007 I MŁODSI (KLASY VI i MŁODSI)

Dziewczęta - dystans – 10 x 800m

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski    op. Marek Bialic

II miejsce               Szkoła Podstawowa Wleń                         op. Marta Świerczyńska-Janur

III miejsce              Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski        op. Magdalena Pawłowicz

Chłopcy - dystans  – 10 x 1000m

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski    op. Grzegorz Połaczewski

II miejsce               Szkoła Podstawowa Mirsk                               op. Jarosław Wichowski

SP 2 Lwówek Śląski: Burdukiewicz Hubert,  Kufel Dominik, Mazurek Tymoteusz, Draj Konrad, Duch Martin, Górski Jacek, Niedzielski Wiktor, Ostyński Jakub, Paciejewski Bartosz, Siedlecki Filip.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY – ROCZNIK 2003 I MŁODSI (KLASY VII – VIII)

Dziewczęta – dystans 10 x 1000m

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski  op. Marek Bialic

II miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski       op. Magdalena Pawłowicz

Chłopcy – dystans 10 x 1200m

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2  Lwówek Śląski   op. Grzegorz Połaczewski

SP 2 Lwówek Śląski: Bagiński Tomasz, Borowski Kacper, Gryczon Marcin, Herba Norbert, Karp Dominik,Michalak Jakub, Nestorowicz Igor, Olech Bartosz, Polarczyk Bartosz, Szyndrowski Jan, Zabłocki Ignacy.

LICEALIADA MŁODZIEŻY – ROCZNIK 2000 I MŁODSI

Dziewczęta – dystans 10 x 1000m

I miejsce               ZSE-T Rakowice Wielkie          op. Joanna Łukasik

II miejsc                 ZSOiZ Lwówek Śląski                 op. Donata Hess-Chmura