DZIEWCZĘTA W NAJLEPSZEJ CZWÓRCE PIŁKI RĘCZNEJ IGRZYSK DZIECI

Dnia 10 kwietnia br. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Mirsku odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI Szkół Podstawowych).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Lwówku Śląskim, Szkoła Podstawowa w Mirsku. Zawody finansowane był ze środków dotacji SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu. W rozgrywkach prawo startu miały pierwsze i drugie miejsce  z obu rozegranych wcześniej półfinałach strefowych. Najlepsza drużyna z turnieju awansowała  do Finału Dolnośląskiego (ścisła czwórka wśród szkół).  Sędzią głównym wszystkich spotkań był Pan Krzysztof Sosiński. Najlepsze zawodniczki dekorowane były przez Burmistrza Gminy i Miasta Mirsk Pana Andrzeja Jasińskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mirsku Pan Piotra Czembrowskiego. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

WYNIKI  TECHNICZNE

Pierwszy półfinał

SP 1 BOLESŁAWIEC                         -              SP 2 KAMIENNA GÓRA                    3 : 1        (0 : 0)

Drugi półfinał

SP 2 LWÓWEK ŚLASKI                     -              SP MIRSK                                         1 : 15     (1 : 9)

Mecz o 3 miejsce

SP 2 KAMIENNA GÓRA                    -              SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI                    10 : 1    (5 : 0)

Mecz o 1 miejsce

SP 1 BOLESŁAWIEC                         -              SP MIRSK                                          5 : 15     (2 : 6)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU

1. SZKOŁA PODSTAWOWA  MIRSK                                                                       op. Joanna Plitt

2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 BOLESŁAWIEC                                                 op. Ryszard Posacki

3. SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR 2 KAMIENNA GÓRA                                          op. Daniel Gontko

4. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 LWÓWEK ŚLĄSKI                                             op.  Mirosław Kobiałka

Składy drużyn:

SP Mirsk: Nikola Biskupska, Angelika Nykiel, Ewa Jędrch, Kornelia Knur, Sandra Kułakowska, Karina Lewkowicz, Nina Nowak, Natalia Pietrzyk, Liliana Pociecha, Amelia Poznańska, Anna Sobolewska, Justyna Szabla, Nikola Szychowska, Aleksandra Tomków, Julia Zacharczuk.

SP 1 Bolesławiec: Hanna Czochara, Luara Dolecka, Oliwia Jadach, Roksana Kąkiel, Emilia Klimek, Martyna Maczyńska, Oliwia Rogojś, Kamila Sacher, Karolina Sacher, zuzanna Smusz, Jagoda Sokołowska, Julia  Sondaj, Nadia Szabłowska, Agata Szałasz, Amelia Szymska, Julia Szymska.

SP 2 Kamienna Góra: Kinga Blicharz, Oliwia Chojnacka, Eliza Dudzik, Katarzyna Gogolewska, Wiktoria Majerz, Iwona Makowska, Wanesa Poźniak, Wiktoria Radzis, Aleksandra Siedlarz, Klaudia Zdanowicz, Nadia Ziętara.

SP 2 Lwówek Śląski: Katarzyna Drużga, Wiktoria Gogola Weronika Kijanka, Wiktoria Kogut, Eliza Kopeć, Maja Kowalska, Weronika Rosołek, Wiktoria Sikora, Patrycja Szumska, Wiktoria Tarko.

Opracował G. Połaczewski