Drodzy Rodzice! Potrzebujemy Waszego wsparcia i zrozumienia.

Drodzy Rodzice!

Strajkujemy od 8 kwietnia. Od tego czasu liczymy trudne chwile, dni pełne wątpliwości, dramatów oraz wahań.

Zaczynaliśmy protest z przekonaniem, że nie dojdzie do ostateczności i strajku nie będzie. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że rząd Rzeczpospolitej Polskiej, mając miesiąc czasu, przystąpi do konstruktywnych rozmów z nami z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak się jednak nie stało.

Na pewno nasz sprzeciw nie jest wymierzony w Rodziców czy Uczniów. Sprzeciwiamy się polityce tego rządu i wszystkich poprzednich, które nie reformowały systemu edukacji, nie dokonywały zmian korzystnych dla polskiej oświaty, ale podejmowały decyzje polityczne, pochopne, nierozważne, nie uwzględniające potrzeb uczniów i naszych.

Zamierzamy kontynuować strajk. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się 6 maja 2019r. Wiemy, że takie stanowisko może budzić sprzeciw lub niepokój. Uwierzcie – nie jest to łatwe, mamy z tego powodu dużo wątpliwości. Jesteśmy jednak przekonani, że w tym historycznym momencie nie możemy się poddać. Walczymy nie tylko o podwyżki, ale o zmianę na lepsze dla Was, naszych uczniów oraz przyszłych pokoleń. Potrzebujemy Waszego wsparcia i zrozumienia.

Podjęliśmy się rzeczy dobrej, ale niełatwej. Chcemy wierzyć, że ma ona sens jako akt buntu i niezgody na edukacyjną rzeczywistość.

Wasi nauczyciele