Lekcja matematyki w Parku Nauki i Techniki

O tym, że matematyka i inne nauki ścisłe nie muszą być trudne i nudne przekonali się 11.03.2019 r. uczniowie z klasy 8b odwiedzając ExploraPark - Park Nauki i Techniki  w Wałbrzychu.

Prowadząca zajęcia zaczęła lekcję matematyki od przybliżenia twierdzenia Pitagorasa oraz pojęcia „drzewo pitagorejskie” i „ślimak pitagorejski”.

Po wykładzie uczniowie mogli korzystać z wszystkich dostępnych atrakcji:  budowali bryły z klocków magnetycznych, poszukiwali rozwiązań różnych łamigłówek,  budowali „Most Leonarda” oraz konstrukcje z klocków „Cubotor” i „Lego”, wypełnaiali piłeczkami trójkąt Sierpińskiego...

Czas w ExploraParku upłynął na wspólnej zabawie, na wspólnym doświadczaniu i obcowaniu z nauką.

Nina Suska