PODSUMOWANIE PROGRAMU AKTYWNE SZKOŁY MULTISPORT NA DOLYM ŚLĄSKU

Dnia 15 lutego 2019 roku na Stadionie Wrocław przy ulicy Al. Śląskiej 1 odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie pierwszej edycji Aktywnych Szkół Multisport na Dolnym Śląsku, połączone z konferencją prasową i wręczeniem nagród za udział w Turnieju.

W części finałowej projektu wystartowało 35 szkół z Dolnego Śląska, w tym Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim.  Koordynatorem ASM z ramienia szkoły był Pan Grzegorz Połaczewski, nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas testów przebadano 9128 uczniów z 35 szkół podstawowych na Dolnym Śląsku i 1305 godzin w ruchu! Najważniejsza informacja jest jednak taka, że 30 z 35 szkół znacząco poprawiło wyniki!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim serdecznie. Razem pracowaliśmy na taki sukces. Najbardziej zadowalający jest jednak ten, którego nie jesteśmy w stanie zmierzyć liczbami     i badaniami – widać, że ruch zadomowił się w szkołach na dobre - na przerwach, lekcjach i nawet w weekendy. Lepszego efektu nie mogliśmy sobie wyobrazić. :)

Szkoły biorące udział w I edycji Aktywnych Szkół Multisport otrzymały gratyfikację finansową na dalsze działania sportowe.  SP 2 w Lwówku Śląskim zmieściło się w przedziale od 14 do 35 miejsca.

Za I miejsce – 3 000 zł
Za II miejsce – 2 500 zł