FINAŁ DOLNOŚLĄSKI TURNIEJU PLAY BALL WE WROCŁAWIU

Dnia 15 grudnia 2018 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym  nr 9 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski turnieju Play Ball, szkolna wersja baseball.

Jest to już druga edycja tego programu. W ubiegłym roku wzięło w nim udział sześć szkół z Dolnego Śląska, a w chwili obecnej jest już ich dwanaście. W ramach projektu szkoły otrzymały sprzęt do baseballu oraz możliwość szkolenia dzieci i młodzieży.

Organizatorem projektu był KS Baseball Wrocław przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie zostało skierowane do szkół podstawowych Dolnego Śląska.  Założeniem projektu jest popularyzacja baseballu oraz softballu wśród uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, a także ma na celu przygotowanie nauczycieli wychowania fizycznego do prowadzenia rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem nowych dyscyplin sportu. SP 2 Lwówek Śląski w składzie: Bartosz Paciejewski, Kacper Szatan, Igor Kyzioł, Antoni Suchecki, Bartosz Czerwień, Adrian Pokomejko, Mateusz Suski, Alan Zabiega, Błażej Łoza, Artur Zając, Hubert Burdukiewicz, Wiktor Skrobuk, Ksawery Grudziński, Jakub Przybyło, opiekun Grzegorz Połaczewski. Więcej informacji na stronie www.play-ball.pl oraz na profilu facebook play ball.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce                     SP 1 Przemków