Przedstawienie bożonarodzeniowe- Jasełka pt. „Bezpieczna droga do Betlejem”

21 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka, czyli przedstawienie bożonarodzeniowe opowiadające o przyjściu na świat Mesjasza- Jezusa Chrystusa.

W tym roku po raz kolejny było to przedstawienie dość nietypowe, ponieważ szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo: w sieci, na drodze, przy spotkaniu z nieznajomym, czy też z psem.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV- VIII:

1. Narrator- Anna Sawicka VIIIB
  2. Anioł I- Patrycja Karpowicz VIIIB
  3. Anioł II- Aleksandra Jarosz VIIIB
  4. Diabeł I- Lena Zimmer VID
  5. Diabeł II- Oliwia  Jurkowska VIIA
  6. Józef- Kacper Wójtowicz VIB
  7. Maryja- Joanna Marecka VC
  8. Kacper- Bartosz Hołyszewski VIC
  9. Melchior- Ignacy Zabłocki VIE
  10. Baltazar- Bartosz Pietruszka VIE
  11. Anioły-  Maria Skrzydłowska VB,  Anna Paciejewska IVC, Anna Grodzka IVC, Julia Pałasiuk IVC, Julia Faltyn IVC, Eliza Suszek IVC, Marika Pieles IVC, Aleksandra Fiałkowska IVC.
  12. Śpiew kolęd:  Patrycja Karpowicz VIIIB, Nikola Zmarzła VIIIC, Maria Skrzydłowska VB i Anna Paciejewska IVC.

Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom za ciężką pracę, rodzicom za przygotowanie strojów oraz za pomoc w przygotowaniu scenografii Panu Kazimierzowi Gan i  przy obsłudze sprzętu nagłaśniającego Alanowi Sowa z VIIIB.

Przedstawienie przygotowały Panie katechetki Anna Urbańska i Beata Hołyszewska.

Tekst: Beata Hołyszewska

Zdjęcia: Anna Urbańska