Magia świąt - IV Dwójkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym Dwójkowym Kiermaszu Bożonarodzeniowym 8 grudnia 2018 r.

Kiermasz świąteczny organizowany w naszej szkole po raz czwarty stał się już lokalną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu, przy muzyce. Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców miasta i okolicy – i nie tylko. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez dyrektora szkoły Krzysztofa Bielińskiego.

Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami można było nabyć i pokosztować  kuchenne, świąteczne specjały: barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybkami przygotowane przez firmę „Ba-gar”. Wypić kawę lub herbatę, a także spróbować słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.

Na stoiskach mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem oraz oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe poszczególnych klas. Można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z klas 0 – VIII. Dzieci wykonywały ozdoby i efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu przepiękne aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki, witraże i łańcuchy. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione wypieki.

Był to dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy, pastorałki  w wykonaniu dzieci – a szkoła szczyci się tym, że jest tu wielu utalentowanych wokalnie uczniów. Występy szkolnego chóru oraz wokalistów z zespołem „Śnieżne kotły” przygotował pan Aleksander Hołoga.

W czasie uroczystości p. dyrektor Krzysztof Bieliński oraz nasi goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski – pani Mariola Szczęsna oraz Starosta Powiatu Lwóweckiego - pan Daniel Koko wręczali nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu „Giełda talentów” przygotowanej przez p. M. Zubel i p. J. Pawłowską oraz konkursu „Dekoracje świąteczne z masy solnej” zorganizowane przez nauczycielki: A. Wrzesińską, B. Łankowską, B. Hołyszewską, E. Siwkę.

Sobotnie przedpołudnie było zatem prawdziwą ucztą dla ucha i ciała. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości – przyjaciół naszej szkoły.

Małgorzata Kłosowska