OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Narodowe Święto Niepodległości jest dla wszystkich Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych

Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał wolność. Podczas obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.

W tym roku  11 listopada 2018r. obchodzimy wyjątkową setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel pod hasłem „100-lecie dla Niepodległej”

W ten ważny dzień zaszczycili nas swoją obecnością Pani Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna, doradca ds. oświaty w UGiM Lwówek Śl. pani Justyna Wrzesińska oraz zasłużeni dla Ziemi Jeleniogórskiej: płk Józef Borowiec - Wiceprezes Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lwówku Śląskim i pan Jarosław Trościanko - Prezes Koła Związku Sybiraków w Lwówku Śląskim.

Panowie krótko opowiedzieli o walce za Ojczyznę, tragicznych wydarzeniach i wszystkich, którzy polegli lub przeżyli niewolę, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

W programie artystycznym uczniowie klas IV – VIII przedstawili historię Polski od czasów zaborów, niewoli do momentu odzyskania niepodległości. Scenki humorystyczne przeplatane uroczystymi wierszami i piosenkami wykonanymi przez chór „Takt”, wprowadziły publiczność w podniosły nastrój.

Po uroczystym apelu dla klas I-VIII dołączyły do nas dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby wspólnie zaśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

Z informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że rekord został pobity. O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknych kotylionów w barwach narodowych. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Montaż przygotowały panie: Beata Hołyszewska, Iwona Modelska wraz z uczniami z kółka teatralnego. Oprawę muzyczną przygotował pan Aleksander Hołoga, a przepiękną dekorację wykonały panie: Beata Hołyszewska i Elżbieta Konecka.

Zdjęcia: Karolina Kalus-Mazurek, Anna Urbańska

Piszą  nas w mediach: https://infolwowek24.pl/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-szkola-nr-2-w-lwowku-slaskim/

Więcej zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipN1fjNfwwbpP921sMw5d6O6sdExZLwhGhYGJXwj-3sQmM3M-uyRtRdAEYs-cQm0aA?key=dk5BVTE1aHQ3em1tdUVQRzQtTHNmNk9xN0M4RmJ3