Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uczennice z kl. VIII b Patrycja Karpowicz i VI c Eliza Kopeć wprowadziły nas w kolejny rok szkolny 2018/2019.

Pan dyrektor Krzysztof Bieliński powitał panią Justynę Wrzesińską- doradcę do spraw oświaty w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówka Śląskiego oraz wszystkich zebranych.

Następnie Patrycja i Eliza powitały nauczycieli, rodziców, uczniów oraz najmłodszych uczestników apelu – dzieci z oddziałów przedszkolnych-3- i 4-latków oraz 5- i 6-latków. Gorąco powitano także najmłodszych uczniów- klasy pierwsze.

Po krótkim wstępie i wysłuchaniu wiersza w wykonaniu Zosi Stopińskiej z klasy V c, najmłodsze dzieci pożegnały się z resztą uczniów i opuściły salę.

W kolejnej części apelu podkreślono niedawno minioną 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wiersze o tematyce patriotycznej wyrecytowali: Franek Górski i Bartosz Paciejewski z kl. Vc, a piosenkę „Niepodległość” zaśpiewały :Marysia Skrzydłowska z kl. V b i Asia Jonak z kl. V c.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pan dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas i wszyscy rozeszli się do swoich sal.
Uczniowie wystąpili pod kierunkiem pań: Iwony Modelskiej oraz Anny Bogdan. Piosenkę i muzykę przygotował pan Rafał Hołoga. Piękna dekorację wykonały panie: Beata Hołyszewska i Elżbieta Konecka.

Więcej zdjęć:

Opracowała: Iwona Modelska