Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

W MAŁYM SERCU POLSKA

Dnia 15 maja 2018 roku klasa III c uczestniczyła w zajęciach na temat patriotyzmu "Polskie skarby’’ z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Prowadziła je pani Aleksandra Szymanowicz – Bogdan, kustosz Placówki Historyczno- Muzealnej. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą nasze godło i flagę. Zajęcia posłużyły kształtowaniu postaw przywiązania do kraju, wprowadzenia dziecka w świat wartości uniwersalnych. Miały one na celu ukształtowanie w dzieciach trwałej postawy miłości i przywiązania do ziemi ojczystej, by pozostała w nich na całe życie.

   Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, ziemi rodzinnej, obyczajów oraz kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli. Pierwszoplanowym zadaniem wychowania patriotycznego dzieci jest troska o ich szczęście , zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze za interesujące zajęcia.

Więcej zdjęć:

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOpCAj7rL8v8y6JDdPqaOM9s3dq_jvkKq6tcjcPiCseACHYiB_1fOP_AoALShYjGQ?key=OW5JNk9WcTc0X0NWLVJOOUhKZmxWSU5WcHpKWFpB

 

Marzena Markulak

 

GaleriaPrzejdź do góry