LEKKOATLETYCZNY CZWÓRBÓJ PRZYJAŹNI IGRZYSK DZIECI SZKOLNEJ

Dnia 8 maja 2018 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy SP 1  w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni dla dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku.

Współorganizatorem SP 1 Lwówek Śląski oraz SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.  Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego.  W rozgrywkach wystartowało około 120 zawodniczek i zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu oraz bieg 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 14 maja 2018 roku  w Zgorzelcu. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DZIEWCZĘTA

I miejsce              Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski        1098 pkt.              op. Mariusz Proszko

II miejsce               Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski         849 pkt.                 op. Artur Lipski

III miejsce              Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski                   827 pkt.                 op. Karolina Harmacińska

IV miejsce             Szkoła Podstawowa Rząsiny                              722 pkt.              op. Przemysław Chorzępa

V miejsce              Szkoła Podstawowa Mirsk                                 527 pkt.                 op. Jarosław Wichowski

VI miejsce             Szkoła Podstawowa Niwnice                             469 pkt.                 op. Halina Drużga

CHŁOPCY

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek  Śląski       984 pkt.               op. Grzegorz Połaczewski

II miejsce               Szkoła Podstawowa Mirsk                                 723 pkt.                 op. Jarosław Wichowski

III miejsce              Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski                   595 pkt.                 op. Beata Hryciew-Listwan

IV miejsce             Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski           532 pkt.                 op. Artur Lipski

V miejsce              Szkoła Podstawowa Niwnice                             366 pkt.                 op. Halina Drużga

VI miejsce             Szkoła Podstawowa Rząsiny                             0  pk                       op. Przemysław Chorzępa

NAJLEPSZE WYNIKI

DZIEWCZĘTA:

Miszkurka Karolina             (SP 2 Lwówek Śląski)                         276 pkt.

Gogola Weronika                (SP 2 Lwówek Śląski)                         243 pkt.

Ferensowicz Maja               (SP Gryfów Śląski)                              218 pkt.

CHŁOPCY:

Polarczyk Bartosz               (SP 2 Lwówek Śląski)                         252 pkt.

Borowski Kacper                 (SP 2 Lwówek Śląski))                        235 pkt.

Suchecki Maksymilian        (SP 3 Lwówek Śląski)                         180 pkt.

Składy drużyn zwycięskich:

Dziewczęta

Gogola Weronika, Miszkurka Karolina, Paplicka Magda, Różnicka Emilia, Skorzeńc Maria, Wójtowicz Paulina.

Chłopcy

Borowski Kacper, Cieśla Marcin, Gałka Kacper, Kaczmarczyk Marcel, Michalak Jakub, Polarczyk Bartosz, Suski Dominik.

G. Połaczewski