XI Gminny Konkurs Plastyczny „Piękno mojej okolicy”

2 marca  2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce regionalnej  pod hasłem „Piękno mojej okolicy”

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śl. Była to już XI edycja tego konkursu.

Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III szkół podstawowych naszej gminy, którzy w sposób twórczy za pomocą dowolnej, płaskiej techniki plastycznej wypowiedziały się zgodnie z tematem konkursu.

Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wyróżników naszego regionu, miał ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta i okolicznych miejscowości.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach propagowania edukacji regionalnej wśród najmłodszej społeczności uczniowskiej.

Dnia 27.02.2018 r.o godz. 15.00 zebrała się niezależna komisja konkursowa w składzie: pani Mariola Szczęsna, pani Angelika Giecewicz, pani Monika Bilska, pani Aleksandra Szymanowicz – Bogdan, pani Elżbieta Zienowicz i panKrzysztof Bieliński

Na konkurs wpłynęło 79 prac. Spośród tych prac, komisja wybrała najładniejsze i przyznała:

KLASY PIERWSZE

4. FABIAN ZUBKO III Szkoła Podstawowa we Włodzicach

5. SZYMON KOŁODYŃSKI III c Szkoła Podstawowa nr 2

6. KRYSTIAN WIŻGAŁA III b Szkoła Podstawowa nr 2

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w auli Szkoły Podstawowej nr 2  podczas uroczystego wręczania nagród. Na uroczystej gali obecna była pani Mariola Szczęsna  Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pan Krzysztof Pysz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Powiatu Lwóweckiego, pan Oskar Drabowicz ,pani Elżbieta Zienowicz dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  oraz pani Beata Bednarska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły.

Organizacja konkursu to przykład oddolnej inicjatywy nauczycieli: J. Chudzik, W. Fuławki J. Kaszuby, M. Kulanicy, L. Mikłaszewskiej, M. Markulak,   A. Rusieckiej, wyrażających troskę o edukację regionalną i artystyczną najmłodszych uczniów.

Wspaniałe nagrody ufundowali: pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani Halina Klebanowicz dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rada Miejska Gminy i Miasta Lwówek Śląski wraz z przewodniczącą panią Ewą Płucińską-Dąbrowską, pan starosta Marcin Fluder, pani Alina Sudoł-Kornalewicz Nadleśniczy Lasów Państwowych,  państwo Grażyna i  Edward Rzeźwiccy,  pani Anna Kosicka dyrektor  ART Płakowice w Lwówku Śląskim, Pan Oskar Drabowicz właściciel Firmy Budowlanej OSCAR, pan Mikołaj Żyłka dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śl. oraz anonimowy sponsor.

Dzięki hojności darczyńców nagrody otrzymali nie tylko laureaci konkursu, ale wszystkie dzieci biorące udział w konkursie tj. 79 uczniów, aby docenić trud i zaangażowanie każdego dziecka i sprawić im radość.

Zobacz film

Wszystkim fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu