Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Nasze nauczycielki na medal 2017

15 grudnia 2017 r. na Dolnośląskim Kongresie Edukacyjnym we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie dolnośląskim „Nauczyciel na Medal 2017".

Szkołę podstawową Nr 2 reprezentowały dwie wspaniałe Panie nauczycielki: Pani Krystyna Gasińska – Szawłowska ( kategoria kl. IV-VII i gimnazja) oraz Pani Marzena Markulak ( kategoria kl. I-III).

Pani Krystyna Gasińska – Szawłowska w klasach IV – VII otrzymała medal „Nauczyciel na medal 2017 powiat lwówecki” za zajęcie I miejsca 

a Pani Marzena Markulak zajęła II miejsce  w naszym powiecie oraz VI miejsce w województwie.


Obie nasze Panie chcą serdecznie podziękować za wszystkie oddane na nie głosy w trakcie głosowania.

 

Informacje w mediach:

http://infolwowek24.pl/nauczyciel-medal-2017-powiat-lwowecki/

http://www.gazetawroclawska.pl/nauczyciel-na-medal/g/nauczyciel-na-medal-63-liderow-na-dolnym-slasku,12600330,26059602/

Klasy I-III 

Marzena Markulak, Szkoła Podstawowa nr 2 Bohaterów 10. Sudeckiej Dywizji Piechotyw Lwówku Śl. 
SMS pod nr 72355 o treści WNP.108


W pracy w szkole towarzyszy jej cytat z Janusza Korczaka: "Dziecku potrzebny ruch, powietrze, światło - zgoda, ale i coś jeszcze. Spojrzenie w przestrzeń, poczucie wolności - otwarte okno. (...) Ambicją wychowawcy musi być osiągnąć najpomyślniejsze wyniki drogą najmniejszych pogwałceń praw człowieka". 

Uczeń bez dwói to jak żołnierz bez karabinu. Tę prawdę poznała w II klasie, gdy nie do końca nauczyła się tabliczki mnożenia. Ale poprawiła tę niechlubną ocenę już następnego dnia. 

Co jest najważniejsze? Jej zdaniem: rodzina, zdrowie, miłość i praca. Szkołę od 27 lat uważa za drugi dom, który tworzy z dziećmi i ich rodzicami. - Jeżeli coś kochasz, to wykonujesz to dokładnie i masz z tego satysfakcję - powtarza. 

GaleriaPrzejdź do góry