Wycieczka do Wrocławia na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego

9 lutego klasy V b, V c, IV b, IV c wraz z wychowawcami: p. Anną Bogdan, Iwoną Modelską, Krzysztofem Mareckim i Grzegorzem Połaczewskim pojechały do Wrocławia na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego.

Zaprezentowane budowle zrobiły ogromne wrażenie na nas wszystkich, szczególnie zbudowany z niezwykłą starannością wielki amerykański samolot prezydencki AIR FORCE ONE. Można było zobaczyć, jak są rozplanowane i urządzone pomieszczenia w samolocie.
Wielkie wrażenie wywarły również rekonstrukcje miejsc akcji słynnej sagi „GWIEZDNE WOJNY”, ludzkich organów, a także postać Roberta Lewandowskiego oraz Rafała Sonika przy swoim quadzie.
Na koniec uczniowie mogli sprawdzić umiejętności w układaniu klocków Lego i tworzyć „swoje” budowle według proponowanych schematów. Bawili się znakomicie!
Wystawa mieściła się na Stadionie Miejskim, więc uczniowie mieli okazję zwiedzić także zaplecze tego obiektu. Trudno powiedzieć, co wywołało większe emocje- wystawa czy zwiedzanie Stadionu. Szczególne zainteresowanie wzbudziła szatnia piłkarzy oraz areszt dla niesfornych kibiców.

Uczniowie już nie mogą się doczekać, kiedy znowu usiądą na trybunach Stadionu Miejskiego- tym razem na prawdziwym meczu.

Opracowała: Iwona Modelska