WYCIECZKA DO SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ

Dnia 12 stycznia 2018 roku klasa IV B i D ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim wybrały się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z meteorologią i klimatologią, zanieczyszczeniami i ochroną powietrza oraz oszczędzaniem energii.

Opiekunami dzieci byli wychowawcy klas (Magdalena Pawłowicz, Grzegorz Połaczewski) oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Mariusz Proszko. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia co to jest pogoda, a co to jest klimat, jakie są składniki pogody, w jaki sposób człowiek zanieczyszcza powietrze, jak możemy sami chronić powietrze oraz klimat itp. Podczas warsztatów dzieci sporządzały prognozę pogody, wykonywały klimatogramy, ekstremalne zjawiska pogodowe i ich skutki itp. Natomiast podczas zajęć laboratoryjnych wyjaśniali odbicie i absorpcję ciepła, powstanie chmur, budowę modeli do produkcji energii odnawialnej z wiatru i słońca. Doskonała zabawa dla dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału w takich warsztatach.

G. Połaczewski