Orszak Trzech Króli w naszym mieście - 06.01.2018 r.

Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka oraz manifestacja wiary chrześcijańskiej, które zostały zapoczątkowane w Hiszpanii oraz Meksyku

6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich".

We Lwówku Śląskim orszak odbył się po raz piąty.

Lwówecki Orszak Trzech Króli rozpoczął się na placu przed Kościołem Wniebowzięcia NMP ok. godz. 12.30. Następnie uczestnicy  Orszaku przeszli ulicami miasta i dotarli z powrotem do kościoła.  Wszyscy otrzymali korony oraz śpiewniki z kolędami, które śpiewane były podczas marszu.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu prezentując fragment przedstawienia bożonarodzeniowego „Jasełka”. Scenę przygotowały panie katechetki Anna Urbańska i Beata Hołyszewska.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klas I-VII: Patrycja Karpowicz VIIB, Anna Sawicka VIIB, Lena Zimmer VD, Marcel Kołodziej VIB, Nikola Zmarzła VIIC, Wiktoria Karpiszyn VIB, Katarzyna Zmarzła VIC, Bartosz Pietruszka VE, Ignacy Zabłocki VE, Miłosz Rybiałek VE, Klaudia Łądkiewicz IVA i Weronika Zabłocka IA.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i uczestnictwo w Orszaku.

Beata Hołyszewska