Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Święta tuż, tuż … Dwójkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy 09.12.2017 r.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym Dwójkowym Kiermaszu Bożonarodzeniowym 9 grudnia 2017 r.

Kiermasz świąteczny organizowany w naszej szkole po raz trzeci stał się już lokalną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu, przy muzyce. Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców miasta i okolicy – i nie tylko. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez dyrektora szkoły Krzysztofa Bielińskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Lwówek Śląski – pan Lesław Krokosz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim pani Ewa Róża Płucińska-Dąbrowska.

 Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami można było nabyć i pokosztować  kuchenne, świąteczne specjały: barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybkami,   kawę lub herbatę, a także słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji.

Na stoiskach mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem oraz oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe poszczególnych klas. Można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z klas 0 – VII. Dzieci wykonywały ozdoby i efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu. Były przepiękne aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki, witraże i łańcuchy. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki.  Pomocą służyli również rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały, które zostały wykorzystane podczas przygotowywania ozdób itp. wstążki, koraliki, kawałki drewna, brokaty itp. W czasie  kiermaszu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności rękodzielnicze na specjalnie przygotowanych stanowiskach przygotowując ozdoby świąteczne  pod okiem nauczycieli.


Był to dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy, pastorałki  w wykonaniu dzieci – a szkoła szczyci się tym, że jest tu wielu utalentowanych wokalnie uczniów przygotowanych przez wychowawców klas. Na scenie wystąpili również uczniowie szkolnego koła teatralnego pod opieką: M. Kłosowskiej, I. Modelskiej, B. Hołyszewskiej izaprezentowali przedstawienie pt. „O przekupnym strażniku na wieży lwóweckiego ratusza”.

W czasie  uroczystości p. dyrektor Krzysztof Bieliński oraz nasi goście w osobach: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Lwówek Śląski – pan Lesław Krokosz,  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim p. Ewa Róża Płucińska-Dąbrowska, p. Halina Klebanowicz - dyrektor PORE,  p. Elżbieta Zienowicz – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej we Lwówku Śląskim oraz p. Mariusz Mendocha jako przedstawiciel starostwa powiatowego wręczali nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu „Giełda talentów” przygotowanej przez p. M. Zubel i p. J. Pawłowską oraz konkursu „Dekoracje świąteczne z masy solnej. Kosmiczne święta” zorganizowane przez nauczycielki: A. Wrzesińską, B. Łankowską, B. Hołyszewską, E. Siwkę.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 2 Lwówek Śląski.

Sobotnie przedpołudnie było zatem prawdziwą ucztą dla ucha i ciała. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości – przyjaciół naszej szkoły.

 

Patronat medialny: infolwowek24.pl
(
http://infolwowek24.pl/swieta-tuz-tuz-dwojkowy-kiermasz-bozonarodzeniowy/)

Tekst: Małgorzata Kłosowska

Fotografie: Robert Trościoanko z lwowekinfo24.pl

Więcej zdjęć:

 https://photos.google.com/share/AF1QipMCOqxpo8QhxVfaInLxunp_HBfV9zJ6J4NAkIs_4OgXkyTpjlaYmJhDFRq8g59i_A?key=X0l4YWdGYzUycS1mUjUzdVhVZTA5VFBJRkpFb2RB

 

GaleriaPrzejdź do góry