II etap Karkonoskiego turnieju Mini Handballu

Dnia 15 listopada 2017 roku w Hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mirsku rozegrany został II etap programu Karkonoskiego Mini Handballu realizowanego przez UKS Śniadek Jelenia Góra. Tak jak w ubiegłym tygodniu w Parku Sportowym Złotnicza i tym razem zorganizowano dwa turnieje, zarówno dla klas 1-3 oraz 4-6.

Atmosfera na hali była bardzo gorąca. Młodzi zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o każdy punkt. Wśród młodszych dzieci najlepsza okazała się drużyna MOS Jelenia Góra I. Wyprzedziła ona kilkoma punktami drugi zespół z Jeleniej Góry. Trzecie i czwarte miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Mirsku. Natomiast w zmaganiach klas 4-6 zdecydowanie dominowali uczniowie SP w Mirsku. Wyprzedzili oni SP 2 Lwówek Śląski (opiekun Mirosław Kobiałka) oraz MOS JG. W samym Mirsku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na otwarcie przybył nawet Burmistrz Gminy Mirsk Andrzej Jasiński oraz kapelan dolnośląskich sportowców ksiądz Szymon Bajak z parafii w Chmieleniu. Miłym ukoronowaniem sportowych zmagań były drobne upominki przygotowane z myślą o wszystkich uczestnikach zawodów. Dzieciom wręczono piłki oraz specjalne zaproszenia na turniej finałowy, który odbędzie się 8.12.2017 w Parku Sportowym przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Więciej zdjęć sport/galeria.

Na kolejne zmagania zapraszamy już 24 listopada w hali sportowej na ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

Warto wspomnieć, że projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, który wspiera nowopowstały klub nie tylko finansowo.

Przebieg zawodów:

Grupa młodsza (I – III klasy)

SP Mirsk IV                           -        SP Mirsk V                               8 : 5

MOS Jelenia Góra I              -        MOS Jelenia Góra II               13 : 6

SP Mirsk IV                           -        MOS Jelenia Góra I                1 : 14

SP Mirsk V                            -        MOS Jelenia Góra II               1 : 9

SP Mirsk IV                           -        MOS Jelenia Góra II               0 : 17

SP Mirsk V                            -        MOS Jelenia Góra I                3 : 17

Klasyfikacja końcowa

I miejsce               MOS Jelenia Góra I

II miejsce             MOS Jelenia Góra II

III miejsce            Mirsk IV