Sztafetowe Biegi Przełajowe - INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W POWIECIE LWÓWECKIM

Dnia 2 października 2017 roku na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody międzyszkolne z kategorii Sztafetowych Biegów Przełajowych dzieci, młodzieży szkolnej oraz młodzieży licealnej.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim. Impreza sportowa finansowana ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego i Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski. W zawodach wystartowało około 260 uczniów szkół Powiatu Lwóweckiego. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Gminę Lwówek Śląski oraz Powiat Lwówecki na zawodach Dolnośląskich, które odbędą się 10 października 2017 roku w Olszynie koło Lubania. Gratulacje.
Klasyfikacja końcowa biegów:

IGRZYSKA DZIECI SZKOLNEJ – ROCZNIK 2005 I MŁODSI

Dziewczęta - dystans – 10 x 800m
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski op. Magdalena Pawłowicz
II miejsce Szkoła Podstawowa Wleń op. Anna Kulikowska
III miejsce Szkoła Podstawowa Mirsk op. Arleta Chmielewska
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski op. Artur Lipski

SP 2 Lwówek Śląski: Wiktoria Gogola, Emilia Jaskuła, Eliza Kopeć, Karolina Miszkurka, Magda Paplicka, Emilia Różnicka, Maria Skorzeńc, Wiktoria Tarko, Lena Zimmer, Nikola Zmarzła.

Chłopcy - dystans – 10 x 1000m
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski op. Grzegorz Połaczewski
II miejsce Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski op. Karolina Harmacińska
III miejsce Szkoła Podstawowa Mirsk op. Jarosław Wichowski
IV miejsce Szkoła Podstawowa 3 Lwówek Śląski op. Artur Lipski
V miejsce Szkoła Podstawowa Wleń op. Marta Świerczyńska - Janur

SP 2 Lwówek Śląski: Borowski Kacper, Gałka Kacper, Kaczmarczyk Marcel, Karp Dominik, Kyzioł Igor, Michalak Jakub, Nestorowicz Igor, Polarczyk Bartosz, Ryba Mikołaj, Skrobuk Wiktor.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – ROCZNIK 2002 I MŁODSI

Dziewczęta – dystans 10 x 1000m
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski op. Marek Bialic
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski op. Mariusz Proszko
III miejsce Gimnazjum Wleń op. Anna Kulikowska
IV miejsce Gimnazjum Mirsk op. Ilona Witkowska
V miejsce Gimnazjum Gryfów Śląski op. Krzysztof Babiak

SP 1 Lwówek Śląski: Czachara Kaja, Grabowa Amelia, Gudowicz Maja, Kata Emilia, Edyta Konigsman,
Kinga Konigsman, Daria Mścisz, Natalia Ossowska, Martyna Pawłowicz, Magdalena Ryś, Hanna Sysak, Natalia Szumska, Oliwia Zawada.

Chłopcy – dystans 10 x 1200m
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski op. Elżbieta Syska
II miejsce Gimnazjum Wleń op. Marta Świerczyńska – Janur
III miejsce Gimnazjum Gryfów Śląski op. Krzysztof Babiak
IV miejsce Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski op. Beata Hryciew – Listwan
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski op. Mariusz Proszko

SP 1 Lwówek Śląski: Jakub Bagłaj, Wojciech Grasza, Marceli Grześków, Konrad Kierepka, Kocot
Marceli, Kochlewski Wiktor, Piotr Krupa, Kossakowski Wiktor, Markowski Dominik, Nakielski Michał, Sołtys Jakub, Wiszniowski Mateusz.

LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – ROCZNIK 1998 I MŁODSI

Dziewczęta – dystans 10 x 1000m
I miejsce ZSE-T Rakowice Wielkie op. Joanna Łukasik
II miejsc ZSOiZ Lwówek Śląski op. Donata Hess – Paraniak
III miejsce ZSL-G Mirsk op. Ilona Witkowska

ZSE-T Rakowice Wlk.: Kamila Bielawska, Klaudia Bojarun, Lidia Bożek, Weronika Dudek, Małgorzata
Frydrych, Patrycja Górowska, Paulina Jaśkiewicz, Sara Kacprzyk, Urszula Klimek, Barbara Polak, Katarzyna Siwińska, Emilia Weg, Olga Wirwińska.
Chłopcy – dystans 10 x 1500m

I miejsce ZSE-T Rakowice Wielkie op. Adam Dymitroca
II miejsc ZSL-G Gryfów Śląski op. Arkadiusz Cichoń
III miejsce ZSL-G Mirsk op. Radosław Mularczyk

ZSE-T Rakowice Wlk.: Bartosz Bestydziński, Krystian Błażewicz, Mykola Kostyshak, Taras Kovalchuk,
Dariusz Nazaruk, Grzegorz Romanowski, Mykhailo Savinskyi, Alan Smysky, Roman Tsiapko, Orest Urban, Jakub Wełpa, Mateusz Zawada.

Opracował
Przewodniczący PSZS Grzegorz Połaczewski