Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Combrzyńską–Nogala

9 czerwca klasa IV c udała się do Oddziału Dziecięco - Młodzieżowego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim na spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Dorotą Combrzyńską – Nogala.

Dzieci wysłuchały opowieści o okolicznościach powstania powieści pt. „Bezsenność Jutki” dotyczącej tematyki życia w getcie w Łodzi, rysu historycznego czasów II wojny światowej. Obejrzały prezentację dotyczącą tej książki oraz innych: m.in.: „Syberyjskie przygody Chmurki”, „Skutki uboczne eliksiru miłości”. Pani Dorota opowiadała i czytała fragmenty utworów, pokazała współczesne zdjęcia tytułowej Chmurki- bohaterki książki, dziś dojrzałej kobiety, która jako trzylatka została z rodzicami i dziadkami wywieziona na Syberię.

Dzieciom podobało się spotkanie, chętnie wybiorą się na kolejne.
Tekst: Iwona Modelska