Film „Nakręćmy się na czytanie!”

Dzień Dziecka w naszej szkole spędziliśmy na wesoło, ponieważ uczniowie stali się prawdziwymi aktorami i brali udział w kręceniu filmu pt. „Nakręćmy się na czytanie!”.

Pierwsze ujęcia kamery miały miejsce w hali, gdzie uczniowie odgrywali role zasmuconych dzieci, którym nie pozwolono czytać książek. W kolejnych scenkach pokazali  jaką przyjemność sprawia im obcowanie z ulubioną literaturą.

Czytanie pozwala przenieść się w świat wyobraźni, dlatego pozostałe sceny nakręcone zostały w lasku szkolnym, gdzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i wychowawców udało się stworzyć magiczną krainę z postaciami z bajek.

To był fantastyczny Dzień Dziecka oraz doskonały pretekst do rozmowy o ulubionych książkach i wymiany informacji na ten temat.

Operatorem kamery był Emil Mazur (nasz były uczeń), który zawodowo zajmuje się nagrywaniem spotów reklamowych. Premiera filmu odbędzie się 1 lipca 2017 r.

Liczymy, że dzięki takim akcjom w czasie zbliżających się wakacji jeszcze więcej młodych ludzi sięgnie po książkę dobrowolnie, a nie z przymusu.