STRAŻAK IDOLEM KAŻDEGO MAŁEGO DZIECKA

Dnia 17 maja 2017 roku klasa I a, II c oraz grupa 0 c odwiedziły zaprzyjaźnioną  Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście.

Dzięki uprzejmości naszych strażaków mogliśmy zapoznać się z ich bardzo ciężką pracą. Najwięcej przyjemności sprawiło nam przymierzanie stroju strażaka oraz przebywanie w wozie strażackim. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły zapoznać się ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożaru i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Oglądaliśmy również pokaz możliwości wozu strażackiego. Nasze spotkanie uświadomiło wszystkim jak trudna i  odpowiedzialna jest praca strażaka.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom za bardzo obrazowe zapoznanie uczniów ze swoim zawodem.

Marzena Markulak