PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

21 marca 2017r. Samorząd Uczniowski z pomocą społeczności szkolnej  zorganizował „ Dzień Samorządności”, którego tematem przewodnim było hasło: TARGI PRACY -  NASZA  PRZYSZŁOŚĆ W NASZYCH RĘKACH.

W tym dniu gościliśmy również przedstawicieli portalu www.infolwowek24.pl, którzy objęli naszą imprezę patronatem medialnym.

Pomysł zorganizowania Targów Pracy powstał celem integracji społeczności szkolnej. Dążyliśmy do tego, aby uczniowie przysłowiowy dzień wagarowicza spędzili  z uśmiechem na ustach w gronie kolegów i koleżanek z klasy.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie krótkiej reklamy,  która zachwyci zebranych i odda specyfikę przedstawionego zawodu.  Kolejnym etapem działań  było przygotowanie plakatów,  ulotek z informacjami na temat wymaganych kwalifikacji w danym zawodzie (jakie szkoły, uczelnie należy ukończyć) oraz pożądanych predyspozycji zawodowych.

Na stanowiskach prezentowano zawody:

klasa 4a - tenisista

klasa 4b - mechanik samochodowy

klasa 4c - fryzjer

klasa 4d - żołnierz

klasa 4e - sportowiec

klasa 5a - mechatronik

klasa 5b - cukiernik

klasa 5c - piekarz

klasa 5d - policjant

klasa 6a - pracownik baru

klasa 6b - aktor

klasa 6c - kucharz

klasa 6d - służba zdrowia (chirurg, pielęgniarka...)

Dodatkową atrakcją, która mobilizowała uczniów do jak najlepszego przygotowania się do działania, były ufundowane przez Radę Rodziców puchary oraz specjalnie powołana do tego celu komisja konkursowa.

Po wnikliwych obserwacjach, burzliwych i wyczerpujących obradach  jury w składzie :

1. Wicedyrektor Krzysztof Marecki
  2. Pani Jolanta Horanin (przedstawiciel Rady Rodziców)
  3. Pani Agnieszka Kuczyńska (przedstawiciel Rady Rodziców)
  4. Pani Magdalena Pawłowicz ( nauczycielka wychowania fizycznego)
  5. Pani Anna Bogdan (nauczycielka języka angielskiego)
  6. Pani Karolina Kalus-Mazurek (pedagog szkoły)

przyznało pięć pucharów.

W kategorii NAJLEPSZA REKLAMA WYBRANEGO ZAWODU puchar otrzymała klasa  6A prezentująca zawody związane z prowadzeniem baru, pod opieką p. Mariusza Proszko.

W kategorii NAJWIĘKSZY PROCENT UCZNIÓW W STROJACH ZWIĄZANYCH Z WYBRANYM ZAWODEM puchar otrzymała klasa 6B prezentująca zawód aktora, pod opieką p. Alicji Skrzydłowskiej.

W kategorii NAJWIĘKSZA LICZBA AKCESORIÓW ZWIĄZANYCH Z WYBRANYM ZAWODEM puchar otrzymała klasa 6C prezentująca zawód kucharza, pod opieką p. Krystyny Gasińskiej-Szawłowskiej.

W kategorii NAJBARDZIEJ KREATYWNA I TWÓRCZA PREZENTACJA WYBRANEGO ZAWODU puchar otrzymała klasa 6D prezentująca zawody związane ze służbą zdrowia, pod opieką p. Niny Suskiej.

W kategorii PRZYGOTOWANIE NAJCIEKAWSZYCH ATRAKCJI DLA ZGROMADZONYCH puchar otrzymała klasa 5B prezentująca zawód cukiernika, pod opieką p. Małgorzaty Zubel.

Wszystkie klasy otrzymały certyfikat uczestnictwa w TARGACH PRACY oraz słodkie upominki od Rady Rodziców.

Zorganizowaliśmy TARGI PRACY po raz drugi, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie zachwycili wszystkich kreatywnością i zaangażowaniem, dlatego uważamy, że w następnych latach warto kontynuować takie przedsięwzięcie.

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej na: http://infolwowek24.pl/pierwszy-dzien-wiosny-szkole-podstawowej-nr-2-lwowek-sl/

Więcej zdjęć tutaj.