Śniadanie daje moc 2016

W dniu 8 listopada w ramach programu „Śniadanie daje moc” w naszej szkole odbył się „Dzień zdrowego śniadania”. Udział w nim wzięli uczniowie klas I- III oraz dzieci z Obowiązkowych Oddziałów Przedszkolnych.

Śniadanie to baza i energetyczna podstawa na cały dzień. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.

Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wspólne, zdrowe śniadanie. Na stołach pojawiło się pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa, serki, jajka, wędlina oraz jogurty naturalne i soki owocowe. Wszyscy starali się, aby jedzenie nie tylko było smaczne, ale również ładnie wyglądało i smakowicie pachniało. Maluchy z radością spożywały wszystkie smakołyki oraz częstowały się nawzajem. Była to dla nich ciekawa forma zajęć praktycznych, dzięki której nauczyły się, jak w łatwy i przyjemny sposób przygotować pyszne śniadanie oraz poznały 12 zasad zdrowego odżywiania.

12 ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA DLA UCZNIÓW WG INSTYTUTU MATKI I DZIECKA

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i z śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków dziennie w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja, ryby - możesz wybierać.
7. Pamiętaj o koszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.